Vi har rigtig travlt og søger derfor dygtige akkordtømrere til fast arbejde i Silkeborg-området.
Vi forventer, du er:
Vi tilbyder:
Vil du være en del af et velfungerende team, hvor den gode kundeoplevelse og godt håndværk er i højsædet, skal du sende din ansøgning til svs@raunstrup.com, mærket: ”akkordtømrer” (Bemærk, at vi svarer til den mailadresse, der sendes fra).
Har du spørgsmål til stillingen, er du velkommen til at kontakte Sune Vester Sørensen på mobil 2183 1832.
Vi byder velkommen til de tre nyeste ansættelser. Linda Schultz Bach bliver vores nye planlægger i Vejle. En ny håndværkstaksator, Mogens Bugge. Og til sidst, en ny serviceformand til Århus, Frank Sørensen.
Raunstrup har siden 2012 udført taksering og udbedring af skader hos forsikringskunder ved Tryg Forsikring.
Vi har i Raunstrup, som vanligt, haft et rigtigt travlt og spændende 2020, men samtidig har det været et meget anderledes år. I marts blev vores verden og verdensbillede ændret, da COVID-19 krisen tog et fast greb i Danmark.
Det er fem vidt forskellige virksomheder, som i år kåres til bygge-og anlægsbranchens mest it-modne virksomheder.
Raunstrup er sammen med C.F. Møller og Hundsbæk og Henriksen netop blevet prækvalificeret til opførelsen af en ny Bevægelses Daginstitution og Multihal for Horsens Kommune.
Vi har i år valgt at donere vores julegaver til Mødrehjælpen. Mødrehjælpen rækker ud til de familier, der har det svært.
HM entreprenør og Raunstrup har i dag indgået kontrakt med Vejle kommune om projektering og opførelse af Vejle RessourceCenter, hvor Raunstrup varetager projekt- og entreprenørledelsen og samt tømrerarbejderne.
Bygningsservice er et område i kraftig vækst, og vi søger derfor en planlægger til Syddanmark.