Raunstrup har igennem mange år udført bygningsservice og entrepriseopgaver for Lejerbo. I 2014 blev bygningsservicearbejdet formaliseret på rammeaftaler igennem Almenindkøb. Dette samarbejde er netop blevet forlænget med 12 måneder.
Vi glæder os til det fortsatte samarbejde.
Raunstrup har netop indgået en ny landsdækkende rammeaftale på drift- og vedligeholdelsesopgaver for Aarsleff.
Vi byder velkommen til de tre nyeste ansættelser. Linda Schultz Bach bliver vores nye planlægger i Vejle. En ny håndværkstaksator, Mogens Bugge. Og til sidst, en ny serviceformand til Århus, Frank Sørensen.
Raunstrup har siden 2012 udført taksering og udbedring af skader hos forsikringskunder ved Tryg Forsikring.
Vi har i Raunstrup, som vanligt, haft et rigtigt travlt og spændende 2020, men samtidig har det været et meget anderledes år. I marts blev vores verden og verdensbillede ændret, da COVID-19 krisen tog et fast greb i Danmark.
Det er fem vidt forskellige virksomheder, som i år kåres til bygge-og anlægsbranchens mest it-modne virksomheder.
Raunstrup er sammen med C.F. Møller og Hundsbæk og Henriksen netop blevet prækvalificeret til opførelsen af en ny Bevægelses Daginstitution og Multihal for Horsens Kommune.
Vi har i år valgt at donere vores julegaver til Mødrehjælpen. Mødrehjælpen rækker ud til de familier, der har det svært.
HM entreprenør og Raunstrup har i dag indgået kontrakt med Vejle kommune om projektering og opførelse af Vejle RessourceCenter, hvor Raunstrup varetager projekt- og entreprenørledelsen og samt tømrerarbejderne.