Raunstrup Bygningsservice A/S - Nord
Der er høj efterspørgsel efter vores ydelser, og vi søger derfor endnu en servicemurer til fast arbejde i Randers-området. Brænder du for murer faget, specielt de mindre spjældopgaver, og kan du levere høj kvalitet samt bidrage til gode kundeoplevelser, så MÅ dette stillingsopslag være noget for dig.
Vi forventer du er:
Vi tilbyder:
Vil du være en del af et velfungerende team, hvor den gode kundeoplevelse og godt håndværk er i højsædet, skal du sende din ansøgning til tbr@raunstrup.com, mærket: ”Murer Nord” (Bemærk at vi svarer til den mailadresse, der sendes fra). Har du spørgsmål til stillingen er du velkommen til at kontakte servicechef Torben Brandi på mobil 5116 4175.
Raunstrup er en moderne og nytænkende landsdækkende byggekoncern med ca. 300 ansatte og afdelinger i Aarhus, Randers, Silkeborg, Vejle, Odense og København. Virksomheden blev grundlagt i 1967 af Ove Glerup som Raunstrup Tømrer- og Snedkerforretning i Raunstrup, syd for Løgstør. Siden da har Raunstrup konstant udviklet sig – ikke mindst gennem opkøb af andre større håndværkervirksomheder. Raunstrups stærke kompetencer indenfor bygningsservice samt total-, hoved- og fagentrepriser, har dannet grundlag for virksomhedens positive udvikling de seneste år.
Raunstrup er prækvalificeret til hovedentreprisen på udvidelse af Sofiendalskolen. Projektet omfatter nedrivning af 2 eksisterende pavillonbygninger, et eksisterende skur/halvtag og forsænket omklædningsrum ved den oprindelige skole samt ombygning af den eksisterende hovedskole.
Vi er stolte af at kunne meddele, at Raunstrup har indgået en samarbejdsaftale på en række håndværksopgaver for Billund Airport.
Raunstrup er sammen med P+P arkitekter og EKJ Rådgivende Ingeniører prækvalificeret til Totalentreprisen vedrørende renovering af Boligforeningen Fredensbos afdeling 12 Løvparken og Skovparken i Brønderslev.
Raunstrup er blevet prækvalificeret til Tømrerarbejdet på et nyt Bo- og dagtilbud til handicappede, Granmosevej i Kjellerup for Silkeborg Kommune.
Raunstrup har i gennemsnit ca. 50 lærlinge under uddannelse i virksomheden om året.8 af vores lærlinge har netop fået deres svendebrev.
Raunstrup er netop blevet prækvalificeret til Hovedentreprisen på renoveringen af 90 boliger for BSB Erritsø Afd. 1, renovering af 90 boliger.
Raunstrup er sammen med P+P arkitekter og EKJ Rådgivende Ingeniører prækvalificeret til Totalentreprisen vedrørende renovering af Boligforeningen Fredensbos afdeling 9 Fasanvej og Stokbrogade beliggende i Brønderslev.
Raunstrup er blevet prækvalificeret til hovedentreprisen på renoveringen af 115 ud af i alt 135 almene familieboliger i Afdeling 22 beliggende ved Hadbjergvej/Hovedbjergvej i Hadsten.