Raunstrup er netop blevet prækvalificeret på 4 rammeaftaler vedr. drift- og vedligeholdelsesopgaver for Arbejdernes Andels Boligforening.
De 4 aftaler løber i 4 år og omfatter tømrer- og snedkerarbejder på alle AAB boliger i Aarhus og omegn.
Raunstrup er prækvalificeret til hovedentreprisen på udvidelse af Sofiendalskolen. Projektet omfatter nedrivning af 2 eksisterende pavillonbygninger, et eksisterende skur/halvtag og forsænket omklædningsrum ved den oprindelige skole samt ombygning af den eksisterende hovedskole.
Vi er stolte af at kunne meddele, at Raunstrup har indgået en samarbejdsaftale på en række håndværksopgaver for Billund Airport.
Raunstrup er sammen med P+P arkitekter og EKJ Rådgivende Ingeniører prækvalificeret til Totalentreprisen vedrørende renovering af Boligforeningen Fredensbos afdeling 12 Løvparken og Skovparken i Brønderslev.
Raunstrup er blevet prækvalificeret til Tømrerarbejdet på et nyt Bo- og dagtilbud til handicappede, Granmosevej i Kjellerup for Silkeborg Kommune.
Raunstrup har i gennemsnit ca. 50 lærlinge under uddannelse i virksomheden om året.8 af vores lærlinge har netop fået deres svendebrev.
Raunstrup er netop blevet prækvalificeret til Hovedentreprisen på renoveringen af 90 boliger for BSB Erritsø Afd. 1, renovering af 90 boliger.
Raunstrup er sammen med P+P arkitekter og EKJ Rådgivende Ingeniører prækvalificeret til Totalentreprisen vedrørende renovering af Boligforeningen Fredensbos afdeling 9 Fasanvej og Stokbrogade beliggende i Brønderslev.
Raunstrup er blevet prækvalificeret til hovedentreprisen på renoveringen af 115 ud af i alt 135 almene familieboliger i Afdeling 22 beliggende ved Hadbjergvej/Hovedbjergvej i Hadsten.