Der er stor efterspørgsel efter vores ydelser, og vi søger derfor en byggeleder med erfaring inden for egenproduktion af tømrerarbejde til vores Silkeborg afdeling.
Fokus på ordholdenhed, kvalitet og sikkerhed er hovedoverskriften på denne udfordring.
Til dine daglige arbejdsopgaver hører at:
Håndværksmæssig baggrund eller bygningskonstruktør? Det er afgørende, at du har solid erfaring med at drive en større byggeplads. Desuden lægges der vægt på, at du har:
Brænder du for ledelse af byggeprojekter?
Er du gjort af det særlige stof, som skaber dygtige byggeledere, så mail snarest muligt ansøgning og CV, mærket “Byggeleder” til pic2@raunstrup.com. Har du spørgsmål til stillingen er du velkommen til at kontakte Divisionschef Jan Jensen på 2120 0508. (Bemærk at vi svarer til den mailadresse, der sendes fra).
Raunstrup er netop blevet prækvalificeret til Hovedentreprisen på ombygningen af H.C. Andersen Skolen i Odense. Skolen skal ombygges til tre integrerede børnehuse, hvor der samlet set vil være mulighed for dagtilbud for op til 300 børn.
Raunstrup er netop blevet prækvalificeret til hovedentreprise med tidlig entreprenørinddragelse på Katrinebjergskolen I Aarhus. Projektet omfatter ca. 2.800 m2 nybygning og ca. 2.500 m2 ombygning/modernisering.
Raunstrup Tømrer i Odense har vundet Totalentreprisen ved ” Vores Elnet”. Her skal vi opføre min. 4 stk. transformerbygninger, og de har option på de kan tilkøbe 4 mere.
Raunstrup har i gennemsnit ca. 45 lærlinge under uddannelse i virksomheden om året.13 af vores lærlinge har netop fået deres svendebrev
Det er med stor glæde at vi har følgende medarbejdere der er udnævnt til henholdvis
Driftsleder for både Aarhus og Aalborg afdelingen: Mogens Bugge
Projektleder: Morten Kondrup
Raunstrup er netop blevet prækvalificeret til en 4 årig rammeaftale med Aalborg Universitet på Campus Esbjerg.
Raunstrup er netop blevet prækvalificeret til 2 rammeaftaler på Københavns Universitet.
Raunstrup er netop blevet prækvalificeret til rammeaftale på løbende vedligehold af kommunens bygninger og ejendomme.